Zwierzęta

POSTY ZWIĄZANE Z TYM TAGIEM:***

Zwierzęta to duża grupa organizmów wielokomórkowych, które gromadzą się w królestwie Animalia lub Metazoa. Większość zwierząt potrafi się poruszać, a wszystkie zwierzęta są heterotroficzne, co oznacza, że ​​powinny one przyjmować inne organizmy do życia.

W przeciwieństwie do innych organizmów wielokomórkowych, takich jak grzyby i rośliny, komórki zwierząt nie mają ścian komórkowych, a jedynie błony komórkowe.

Najbardziej znane rasy zwierząt pojawiły się jako gatunki morskie podczas kambryjskiej eksplozji około 542 milionów lat temu. Uważa się, że zwierzęta wyewoluowały w preambrium z wiciowców, grupy w ramach protestów. Najstarsze zwierzęta Ziemi są uważane za budowniczych żeber.

Zwierzęta można z grubsza podzielić na kręgowce i bezkręgowce. Kręgi mają kręgosłup i stanowią mniej niż pięć procent opisanych na świecie gatunków zwierząt. Są ryby, wiosła, gady, ptaki i ssaki. Pozostałe zwierzęta to zwierzęta bezkręgowe bez kręgosłupa. Jest to między innymi mięczakami (np. Małże, ośmiornice, ślimak), stawonogów (np. Stonogi, owady, pająki, skorpiony, kraby), pierścienice, nicienie, płazińce, polipy (np. Strażak, krążkopławy, koralowce), kłącza i grzyby morskie. Badanie zwierząt nazywa się zoologia.

źródło: Wikipedia

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza