poniedziałek, 30 grudnia 2013

Bruce vs Evan Almighty (Bruce kontra Evan Wszechmogący)

Bo, gdy Pan do Ciebie mówi,
weź na plecy swoje krzyż,
Czy to arki, jest budowa,
czy to świata pilnowanie,
to Tobie podane zadanie.
Weź nie marudź, bo nie ładnie,
weź nie marudź, jak Ci mówi,
jak przemawia prze... dosadnie,
po prostu słuchaj, czyń, rób.
Gdy Elżbiety mąż nie ufał,
tak mowę mu odjęło,
zanim Jan Chrzciciel przyszedł na świat;
Gdy Evan odmówił to,
jakby budowane dzieło,
dodawało mu z czasem kolejnych lat.
Bruce nie miał wahań, lecz wątpił w Pana moce,
chciał Go zastąpić i sam uprawiać jego owoce.
I tak życzenia spełniał, dla wszystkich, po co się męczyć,
w końcu sprawiedliwie, po co się sprawiedliwie dręczyć;
I księżyc dla ukochanej przestawi, by był blisko,
i gwiazdy domaluje, a cóż to dla niego to wszystko.
Lecz miłości nie zakupi, nie pokieruje emocjami,
taki mały minus między świat realny-cud, mocami.
Evan kolekcjonował zwierzęta, co parami szły,
nie widział też roli rodziny, miał na ubraniu szwy,
bo odzienie starszawe, jak na dzisiejsze czasy,
tak, zapewnił sobie i synom budowlane wczasy.
I wody się rozstępowały, a ludzie myśleli, że ma bzika,
a to tylko zegarek od Pana, do powodzi sprawnie tyka(ł).
Więc, gdy Pan już Cię wyznaczył,
gryź poduszki i wiąż ręce,
to do Ciebie podać rękę raczył,
więc nawet po tej udręce,
będziesz musiał wykonać, to co Tobie przeznaczone,
tak już to wszystko jest w obie tu komedie ułożone.
(grudzień 2013)

Plakaty do filmów Bruce Wszechmogący (2003) i Evan Wszechmogący (2007) - źródło obrazków: gildia.pl

Bruce vs Evan Almighty (Bruce kontra Evan Wszechmogący)

Biblia, NOWY TESTAMENT i... Ewangelia wg św. Łukasza, czyli Zapowiedź narodzenia Jana umieszczona w wersetach zapisywanych pod skrótem Łk 1, 5-25. Mówiąca sama za siebie o czasach przed narodzeniem Pana Jezusa, gdy na świecie miał pojawić się Jan, później nazwany Chrzcicielem. Syn Elżbiety - starszej już kobiety i Zachariasza. Człowiek, który jak i bohaterowie filmów wymienionych w tym poście nie czuł się na swój sposób godzien tego, co go miało spotkać. Ochrzczenia w Jordanie nie tylko ludzi, ale też samego Jezusa narodzonego swego czasu w Betlejem. 
Bruce Wszechmogący (2003, Bruce Almighty) i Evan Wszechmogący (2007, Evan Almighty) to interpretacje, których reżyserem jest Tom Shadyac. Scenariuszem do obu filmów zajął się Steve Oedekerk.
Przy filmie "Bruce Wszechmogący"(2003) współpracowali z nim także Steve Koren i Mark O'Keefe, dostarczając materiałów do scenariusza, jak i same elementy historii. Historii, która grała tu kluczową rolę. Poza tym oba filmy łączy aktor taki, jak Morgan Freeman dzielnie kreując się na postać Pana Boga. Kolejne role przyznano (w przypadku "Bruc'a Wszechmogącego") obsadzie, w której skład wchodzili m.in. Jim Carrey (Bruce Nolan), jak i... Jennifer Aniston jako Grace Connelly. Dystrybucją filmu zajął się Forum Film Poland Sp. z o.o., jednak muzyka stanowiła jeszcze jedno ze spoiw obu historii. 
Jej autorem był John Debney, którego pula kompozycji zawiera między innymi dzieła takie, jak ścieżka do serialu Star Trek: Stacja kosmiczna (Star Trek: Deep Space Nine, 1993-99) oraz filmów: Doktor Who (Doctor Who, 1996 - myślę, ze Sam się ucieszy ;)), Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny (The Princess Diaries 2: Royal Engagement, 2004 - wspomnianego dopiero, co), Mali agenci i Mali agenci 2: Wyspa marzeń (Spy Kids 2: Island of Lost Dreams, 2002 - cz I, 2001), Pasja (The Passion of the Christ - a z nią nominacja do nagrody Oscar 2004), Spider-Man 2 (2004), Kurczak Mały (Chicken Little, 2005), Walentynki (Valentine's Day, 2010), Sylwester w Nowym Jorku (New Year's Eve, 2011) i Sex Story (No Strings Attached, 2011).
Kolejno dla filmu pod tytułem Evan Wszechmogący (2007, Evan Almighty) w rolach głównych obsadzono: Steve'a Carell'a, jako Evan Baxter. Lauren Graham, jako jego żonę - Joan Baxter. A także Johnny'ego Simmons (Dylan Baxter), Graham'a Phillips'a (Jordan Baxter) i Jimmy'ego Bennett'a (Ryan Baxter), jako synów Evan'a. Dystrybucja filmu została oddana w ręce United International Pictures Sp z o.o.

2 komentarze:

 1. Proszę przyjmij ode mnie na nowy rok moc najszczerszych, najżyczliwszych i najlepszych życzeń, by ten rok był lepszy od minionego, byś poczuła się silniejsza i trwale wzmocniła wiarę w siebie, wszystkiego co dobre, najlepsze, najpiękniejsze :) ściskam i pozdrawiam bardzo serdecznie dziękując za odwiedziny i miłe słowa na moim bloogu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję za życzenia noworoczne. Ślicznie dziękuję:) Wszystkim życzę wzmocnionych
   sił również:)

   Usuń