Wiersze dla dzieci


Na początek wiersze z tego bloga:


Choć najlepiej szukać po tytułach filmów/bajek w spisie treści

Do wierszy o zwierzętach są również bezpośrednie linki tutaj:

Zwierzęta

i kilka tu

***

Poniżej wiersze dla dzieci z poprzedniej wersji bloga: 


Wielu ludzi wędrujących po sieci szuka wyrażenia wiersze dla dzieci. Trafią oni na pewno na wiersze, które stworzył Julian Tuwim, Jan Brzechwa, Jan Twardowski, Adam Mickiewicz. Wpisując frazę wiersze Tuwima, Jana Brzechwy i inne. Będą mogli nawet znaleźć wiersze naszej wielkiej noblistki Wisławy Szymborskiej, gdy zdecydują się na wyrażenie Szymborska wiersze. O wiele trudniej, jednak będzie im trafić choćby do wielu innych. Wszystkich autorów, którzy tworzą obecnie, choćby wiersze: urodzinowe, imieninowe, itp. A przecież są ludzie, którzy szczególnie traktują niektóre okazje. I co za tym idzie, tym chętniej potrafią się oni skontaktować z osobą, która być może stworzy dla nich wiersz na taki szczególny dzień. Przecież możesz mieć własne wiersze na taką okazję, którą są urodziny. Jeśli masz dużo pomysłów na okazje na wiersze, to skusisz się też na utwór dla mamy, taty lub swojego dziecka. U mnie na blogu właśnie pośród wierszy dla dorosłych znajdujących się tutaj, jak i na poprzedniej wersji Versemovie są te, które można by czytać na dobranoc. I nie chodzi tu tylko o wątki z bajek, bo równie dobre mogą się okazać po prostu wiersze o jesieni czy zimie. Poniżej prezentuję tytuły wierszy dla dzieci i nie tylko umieszczone na poprzedniej wersji bloga oraz linki do poszczególnych dwóch z niego kategorii. Dlaczego nie umieszczam tytułów z tej wersji Versemovie? Ponieważ znajdziecie je w spisie treści. Tutaj podam jedynie tytuły bajek, których tytułów możecie szukać na niniejszym blogu. Mam jednak prośbę. Czytajcie i zapoznawajcie się z samym filmem, jeśli zdecydujecie się czytać wiersz dziecku, bądź oglądać polecony film. Czasami tylko wątki są łagodne, a cały film zupełnie nie przeznaczony dla najmłodszych. Mimo, iż starałam się, jednak, aby takie wśród poniższych nie wystąpiły.


wiersze dla dzieci - pluszowa foka

Możesz przejść od razu do kategorii z wierszami dla dzieci - tutaj, lub bezpośrednio z postów po wybraniu 1 z 2 kategorii:


For the young at heart (KLIK) - czyli wiersze dla młodych duchem, niekoniecznie wszystkie skierowane do dzieci, jednakże większość na pewno...
W tej kategorii wiersze m.in. do:

Calineczki, Harry Potter, Żwirka i Muchomorka, Krecika,
Niekończącej się opowieści, Barbie jako Roszpunka, Asterixa i Obelixa, czy Epoki Lodowcowej.


Filmy Disney'a (KLIK) - czyli filmy rysunkowe i nie wytwórni Walt'a Disney'a
W tej kategorii wiersze m.in. do:
Tangled (Zaplątani), Króla Lwa (Lion King), High School Musical, Tarzan, Brave (Merida Waleczna), Geek Charming (Wymarzony Luzer), The Prince of Egypt (Książę Egiptu).


Zdjęcie z Tangled ("Zaplątani")

Wiersze dla dzieci - NINIEJSZY BLOG

Zawiera wiersze m.in. dopasowane do bajek i filmów niekiedy ze scenami, i dla dzieci. Polecam zapoznanie się zarówno z wierszem przed przeczytaniem go dziecku, jak i samym filmem. Jeśli ktoś będzie chciał z nim jakiś polecony film oglądać. Wśród wspomnianych tytułów ukazały się:

Animal Planet: Koty, kotki i kociaki

styczeń-czerwiec 2015

październik 2014

 • Wiersze o zwierzętach: Kot
 • High School Musical 3: Kałuża chlap, kałuża...


styczeń 2014

 • "Przygody Kubusia Puchatka"
 • "Pocahontas II: Podróż do nowego świata"
 • "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa"
 • "Kraina lodu"
 • "Harry Potter i Więzień Azkabanu"
 • "Piraci z Karaibów: Na Nieznanych Wodach"


grudzień 2013

 • "Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny"
 • "Królowa śniegu"
 • "Cud na 34. ulicy"
 • "Kevin sam w Nowym Jorku"
 • "Śpiąca królewna"


październik 2013


 • "Mroczne cienie"
 • "Odlot"
 • "Harry Potter i Czara Ognia"Wszystkie wiersze staram się aktualizować w miarę możliwości na bieżąco w Spisie treści :)

8 komentarzy:

 1. Jak znajdę czas to je poczytam. nn http://den-radcliffe.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękne wiersze.
  zapraszam nn http://selena-poland.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak sama nazwa brzmi są to wiersze dla dzieci, więc już nie za bardzo dla mnie. Proponuję ci rozpromować blog w jakichś miejscach np. forum gdzie są matki z dziećmi i tam zaproponowałabyś te wiersze. A kto wie może któraś przeczytałaby taki wiersz swojemu dziecku na dobranoc? :) Lub w tym podobnych miejscach, wtedy kilka maluchów na pewno usłyszałoby twoje wiersze, a to chyba byłoby najważniejsze. :) A wiersze jak zwykle świetne - ogromny talent z ciebie .:)
  http://zyciejestmuzykaaa.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chodziło mi bardziej o pierwszą stronę bloga, gdzie jest obecnie aktualny wiersz. Linka dałam tu, bo tutaj jest spis takich wierszy. A nawet nie mając dzieci bywa, że jesteśmy, chrzestnymi, siostrami, kuzynami. Znajomymi osób, które je mają i czasem się bardzo z nami zżywają. Także nie można powiedzieć, że dostęp do takich wierszy, nawet jeśli nie od razu się kiedyś przydaje :)

   Usuń
 4. Postaram się przeczytać te wszystkie wiersze bo dużo ich jest .
  U mnie http://muzycznomaniaa.blogspot.com/ NN

  OdpowiedzUsuń
 5. NN http://hungergames-fans.blog.pl/ zwiastun Kosogłosa

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne wiersze czytam je swojemu synkowi :).NN http://m-wisniewski.blog.pl/
  Zapraszam na mój drugi blog http://marta-milan.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń