Wiersze filmowe

Wiersze filmowe


Od jednego wiersza narodził się kolejny, a kiedy przyszedł pomysł, by napisać coś do filmu to już jakoś poszło z górki. Zwłaszcza, że czasem nie trzeba było pisać nic, a tylko wybrać wiersz, który do danego filmu pasuje. Wszystkie moje wiersze filmowe znajdziesz na łamach tego bloga, a także jego poprzednich i nowszych wersjach pod tą samą nazwą.

Czytają wiersze, nagrywają filmy! Pracownicy Księgarni Opiniują

Książki, podobnie jak wiersze filmowe mają swoich fanów. Cytaty nie zawsze mogą przetrwać w oryginalnej formie. Na przykład pewien cytat jest kojarzony z filmem Casablanca, chociaż nie został on użyty w tej formie. Przyjęła się forma zmieniona.

 • Najlepsze wiersze świata - 26. Festiwal filmowy wiosna filmów
 • NAJLEPSZE WIERSZE ŚWIATA - MOJE KINO, czyli INSPIRACJE FILMEM
 • Bilet do kina na Najgorsze wiersze świata - Wiosna Filmów
 • Łódzkie - Rozpoczęło działalność wydawniczą - Radio Łódź
 • Oblicza wody w kulturze - Wynik z Books. Wiersze filmowe

Wiersze Filmy

Versemovie to seria. Spotkania filmowe, gdzie wiersz, jak ekran przemawia. Bilety na film, aby stworzyć arcydzieło można zdobyć bardzo prosto poza okresem pandemii. Gdy koronawirus panuje można tylko sięgać po filmy online. Niejeden może napisać O wierszach filmowych. Foks - Kornhauser J., Conrad Wallenrod; to na pewno znane przez grupę wydawniczą dzieła. Wiersze filmowe są inne, mogą być po prostu arcydziełem nieznanego autora/ki.

Krótkie wiersze oraz Cytaty - Cytaty życiowe

Taki drobny przykład może być również odpowiedzią na jakieś pytanie. Ibsen jest cytowany: „Najsilniejszy to ten, który stoi sam”. Storm P. dodał: „Zakładając, że jest trzeźwy”. To tylko pojedyncze przykłady ludzi, którzy są zapamiętywani za cytaty; nie koniecznie za ich ogromne dzieła :)

Podobne tematy w internecie:

 • Trampolina do kina – warsztaty filmowe dla szkół - Filmujemy
 • Filmowy zestaw wierszy poetów polskich urodzonych
 • Filmowy tomik poezji
 • Antologia polskich wierszy filmowych Versemovie
 • Wpis dla dwóch na tysiąc czyli zwierza 10 ulubionych wierszy
 • Zawrót głowy. Antologia polskich wierszy filmowych
 • Krótkie filmy na podstawie wierszy - Wydarzenie
 • Najlepsze wiersze świata - Wiosna Filmów w Polsce 2020

Niektóre z nich to m.in.:

Sąsiedzi: Idziemy na imprezę
Lizzie Mcguire: Gordo poznaje, co to znaczy być dorosłym
Biblia: Raj
Wkręceni: Wśród współczesnej codzienności
Dary Anioła Miasto Kości: Dla Anioła
The Mortal Instruments City of Bones: In the garden

Postarałam się, aby znalazły się tu zarówno wiersze do:

filmów Disney'a

Wiersze na podstawie wątków i piosenek z filmów wytwórni Walta Disneya, a także utwory stanowiące dopasowania do nich. M.in. do filmu Zaplątani.

bajek dla dzieci

Na przykład wiersze dla przyjaciela, czy też po prostu wiersze o przyjaźni, których przykładem może być utwór dopasowany do filmu rysunkowego Przyjaciele z Zielonego Lasu.

komedii

Śmieszne wiersze i smutne to kolejny punkt widzenia świata, a także podejścia do niego patrząc ze strony reżysera, czy scenarzysty. A ponieważ zdarzają się czasami i sytuacje do przesady wręcz prześmiewcze, ale nie dla obu stron. Stąd przeglądając utwory znajdziesz też wiersze na przeprosiny.

komedii romantycznych

Tutaj polecamy po prostu kategorię wiersze miłosne, gdzie znajduje się wiele różnych wątków filmowych. Wśród nich miłość na różnych płaszczyznach. Od głębokiego uczucia do drugiego człowieka, po prostą miłość rodzica do dziecka, czy odwrotnie.

filmów fantastycznych

filmów sensacyjnych

filmów dramatycznych

Nawiązanie do filmu Stowarzyszenie Umarłych Poetów przy poście Robin Williams. Jeśli poszuka się chwilę dłużej znajdzie się też wiersze m.in. do Marzyciela m.in. z Johnny Deppem, który też jest na swój sposób filmem dramatycznym.

filmów historycznych

Dotyczących słynnych i tych mniej znanych postaci ukazanych w filmach. Na przykład Elżbieta Bawarska, znana również pod imieniem Sissi. Czy też inspirowany fragmentami Pana Tadeusza, czy Ogniem i mieczem - utworami, jakże wielce nawiązującymi do naszej historii.

filmów przygodowych

filmów z wampirami

seriali polskich

Gdzie inspiracją stały się wątki, dzięki którym napisano wiersze na ślub niemal, czy też wiersze wielkanocne lub wiersze na dobranoc. Może się też zdarzyć, że przemierzając tego bloga trafisz na wiersze religijne, czy po prostu wiersze o Polsce. Wtedy nie tylko musi to być serial, ale dobrze i utwór do filmu o takiej tematyce.

seriali zagranicznych

Pełnych zarówno wątków o dorosłych, czy konkretnych dziedzinach życia - medycyna, budownictwo, informatyka, edukacja itp. Jak i zawierających wiersze o szkole. Mówiąc, więc wprost wiersze dla nauczycieli, o nauczycielach, czy też samej nauce.

telenowel

telenowel meksykańskich

programów tv

Na przykład program recenzji filmowych prowadzony kolejno w różnych stacjach przez Artura Pietrasa p.t. Kinomaniak. Na tym blogu przytoczono kilka fragmentów filmów na podstawie właśnie tego programu z okazji dnia Wszystkich Świętych, a następnie opisano je wierszem.

a także wiele innych...

Wiersze o przyrodzie
Zarówno wiersze o zimie, jesieni, jak i wiersze o lecie, wakacjach, czy po prostu coś w tematyce wiosna wiersze. Oczywiście pamiętając, że mamy przyrodę ożywioną i nieożywioną, a poza florą jest też i fauna znajdziesz tutaj też wiersze o psach, czy wiersze o koniach itp.

Kobieta, wiersze o życiu
Ponieważ mimo, że wiele utworów jest na różne tematy. Począwszy od przyrody pełnej roślin i zwierząt, aż po ludzi i uczucia. To jednak znaczną część stanowią też wiersze o kobietach, które czują i przeżywają tak wiele. Ponieważ, jednak nie od razu Kraków wybudowano, są tutaj wiersze amatorskie powstałe dawno temu, jak i te, które zaczęły z czasem kształtować obecny styl autorki bloga.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza