Woda niesie ze sobą różnorodne wartości,
Nic dziwnego, że porównuje się ją do miłości.
Woda, więc niezwykłe pożywienie Nam co dzień da;
Drzewa takie, jak Ty i Ja, Pijmy Żywą Wodę do Dna!
Każdy bowiem człowiek jest, jak drzewo;
a jego owoce dobrymi lub złymi słowami,
Każdy bowiem człowiek jest, jak drzewo;
a jego dary dobrymi lub złymi uczynkami.
Drzewa takie, jak Ty i Ja, Pijmy Żywą Wodę do Dna!
Ci, co kochamy Miłość i Pokój,
Ci co w małżeństwie i rodzicielstwie staramy się trwać w cierpliwości;
Łaskawość okazujący i dobroć, gdy jedno nie pamięta o wstrzemięźliwości.
Uprzejmi dla starszych i niedołężnych, cicho idąc przez świat;
uczynkami i dodawaniem otuchy, czy nadziei wskazujący szlak.
Wierni tak samo, gdy jesteśmy blisko;
jak i, gdy drugiego przy pierwszym nie ma.
Skromni tam, gdzie trzeba w ubiorze;
i tak nagie pochłonie Nasze prochy ziemia.
Drzewa takie, jak Ty i Ja, Pijmy Żywą Wodę do Dna!
Żywą Wodą jest ta prawdziwa Woda ze Strumienia,
która pozwala też zrodzić dobre owoce,
dobre uczynki, spojrzenia i słowa dla świata;
takie, które, gdy odejdziemy zostaną na lata.
wrzesień 2021
Przypomniała mi się książka z domowej biblioteczki. Taka "Woda Żywa", w której są baśnie pisarzy polskich. Po napisaniu natomiast wczorajszego posta przypomniało mi się, jak ostatnio trawiłam na wypisane w jednym miejscu Dary Ducha Świętego i Owoce Ducha Świętego.
Chrzest > Komunia Święta > Bierzmowanie
I coś w tym jest. Praktyka czyni Mistrza, ale przede wszystkim, aby samochód jechał trzeba naleć do niego paliwo. A tym paliwem w przypadku wiernych są 3 Sakramenty Święte; które pozwalają się dalej rozwijać. To, jak będziemy prowadzić auto; jakim jest nasze życie to już sprawa indywidualna.
Ale to, jak dobrze będziemy prowadzić auto życia; takimi będziemy ludźmi i tacy będziemy dla innych ludzi oraz całego świata. Patrząc na tą listę ja osobiście widzę, że Wierność Małżeńska... gdzieś poskręcała dziś w niektórych przypadkach w bardzo dziwne kierunki.
To, jak silne będą w Nas te wartości pozwoli Nam przetrwać w najtrudniejszych momentach!
Wiersz z komentarzem Brak Brakowi Nierówny powstał właśnie w taki, a nie inny sposób. Wytknięcie wrażliwość i parę innych rzeczy, które są Zaletami; a tylko ten kto błądzi Uznaje je za Wady. Wartości, które pozwalają odnaleźć w sobie wewnętrzną siłę. To, że dzięki Nim jesteśmy kim jesteśmy; a wiele osób korzysta z naszej pomocy im słowem, czy czynem. Ja ostatnio włączyłam w to intencję za pewną parę, która nawet nie wie; że zachęcona tą możliwością z pomocą znajomego złożyliśmy za nich intencję w Księgach Wieczystych.
Mówi się, że pomodlić się warto tym bardziej nie za siebie; nie za przyjaciół, ale za tych, co są wrogami lub po prostu zbłądzili!
A Wolą Bożą, co się stanie i czy to zadziała tak, jak to jest po Naszej myśli... Intencja też poszła za drugą parę, a w tym szczególnie dla mnie ważną osobę. A, co Bóg da to Nasze :)
Polecam odpowiedzieć sobie na pytanie, ile z tych Owoców i Darów każdy z Nas pielęgnuje; a ile zostawił daleko w tyle i za sobą. Życie mu się nie układa, a wystarczy tylko zawrócić tunelem na właściwą ścieżkę w stronę światła...
Przypomnę: Wg. statystyk z 2018 roku chrzci się prawie 100% dzieci!
"Od
kilku już lat wskaźnik ochrzczonych dzieci w Polsce z niewyjaśnionych
przyczyn rośnie. 93,6% nowo urodzonych dzieci zostało ochrzczonych w
roku 2008, w 2011 roku było to już 98,7%.(...)
W liczbach bezwzględnych jest to 369,6 tysiąca urodzeń żywych (dane GUS) vs 374,3 tysiąca udzielonych sakramentów chrztu"
Jednym słowem, jak podają dane rok 2013 to 101,3% ochrzczonych! Dlaczego statystyka wyszła powyżej 100%? - zobacz więcej tutaj
Najnowsze statystyki kościelne: "Instytucjonalne ramy Kościoła katolickiego w Polsce" z grudnia 2020 mówią, że: chrztu udzielono 372,9 tys. osobom (ponad 3,5 proc. mniej niż w 2018 r.).Jedynie
4,8% ochrzczonych przyjmowało chrzest między 1-7.
rokiem życia, a chrzest po ukończeniu 7. roku życia przyjęło
niespełna 1% ochrzczonych. Zdecydowaną większość chrztów udzielono dzieciom do pierwszego roku życia.
Komunia Święta, Bierzmowanie, Ślub
Do pierwszej komunii świętej przystąpiło ponad 400 tys. osób, a do bierzmowania - prawie 300 tys. Z kolei sakrament małżeństwa został udzielony 133 tys. par. (...)
38,3 proc. Polaków regularnie bierze udział w niedzielnych mszach świętych, (...) 88 proc. młodych ludzi bierze udział w katechezie"
Jak podaje biznes.interia.pl w w artykule ze stycznia 2020
Do pierwszej komunii przystąpiło 400 tys. osób, ale już do sakramentu bierzmowania przystąpiło 382,5 tys. osób. To wzrost wobec poprzedniego roku - co wynikało ze zmian wieku udzielania tego sakramentu! Ale podobnie, jak w przypadku sakramentu małżeństwa, który został udzielony 125 tys. par nie jest to prawie 100%; jak w przypadku chrztów - źródło.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz