piątek, 31 października 2014

Ostatnia piosenka: Dar nadzieji

Szumią morza fale,
liście drzew szeleszczą na wietrze.
Mech wyrasta na skale,
dookoła czyste powietrze.
W lesie słychać ptaków śpiew,
nad plażą kilka białych mew.
Słońce mocno świeci,
wiatr zimny wieje;
Piasek w oczy leci,
a my mamy nadzieję.
Na co pewnie spytasz
drogi słów piosenki czytelniku,
Na spełnienie naszych marzeń,
których każdy ma bez liku.
(październik 2014, remeake 07.2006)

Film Ostatnia piosenka (Last Song, 2010) jest smutny, a zarazem mówi o nadziei. Nadziei ojca, że uda mu się zbliżyć do dzieci. Nadziei na to, że córka wróci do grania i śpiewu. Okazuje się, że spotyka ją o wiele więcej razy w całym filmie niżby się myślało. Nawet w pewnym wątku z żółwiami, gdzie jest nadzieja, że przeżyją.
Miley Cyrus, która była dotąd znana z roli w Hannah Montana mogła pokazać swoje inne oblicze. Nie rozśmieszającej niekiedy do łez nastolatki, czy też całe rodziny oglądające seriale Disneya; ale osoby potrafiącej kochać i się zmieniać. 
Liam Hemsworth to natomiast jeden z aktorów, który gra w nie tylko w Ostatniej piosence, ale też Igrzyskach śmierci (2012, 2013, 2014). Tak, to ten sam człowiek, który startuje do Katniss oprócz Peeta. Najnowsze Igrzyska śmierci pod tytułem Kosogłos planowane są na 19 listopada 2014, a więc już niebawem. Mimo to warto zajrzeć do filmu Ostatnia piosenka, ponieważ Liam też jest zupełnie w innej odsłonie niż grając Gale.
Piękny film, wzruszający czasami do łez, by w momentach doprowadzić też do lekkiego uśmiechu.

2 komentarze:

  1. Fajny film i szkoda ze Miley już nie jest taką fajna osoba. Wiersz mi się podoba :D
    NN na http://hungergames-fans.blog.pl/ i http://katyperrypolska.blog.onet.pl/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ojeju... Muszę Ci powiedzieć, że to jeden z moich ulubionych Twoich wierszy. Bardzo mi się podoba! Krótki, zwięzły i na temat. Poza tym świetnie napisany i z przesłaniem. Czyli taki, jakie lubię najbardziej. A marzenia wiadomo, ma każdy... ;)

    OdpowiedzUsuń