poniedziałek, 10 grudnia 2018

Nie szukaj księcia z bajki, ani księżniczki

Chodzi po świecie wiele księżniczek,
chodzi po świecie książąt też sporo;
Tylko, czy wiecie, gdzie szukacie,
jeśli rok w rok o jeden mniej
z dwójką zakochanych ludzi stoliczek ?
Rozglądając się za tym, co w reklamie,
lub przez przesyłających zdjęcia wyretuszowane;
dołując się, czymś co jest często przekłamane.
W filmie, czy reklamie aktorzy 

wiele godzin poświęcają na makijaże,
podczas, gdy Wy chcecie by każdego dnia;
mąż, żona, partner, czy partnerka wyglądał/a,
olśniewająco. Promieniał/a wręcz cała/y.
Ale codzienne troski, opieka nad rodziną,
zwyczajna praca, czy choćby posprzątanie mieszkania;
Każda z tych drobnostek wpływa na to, jak wyglądamy,
pomijam otoczenie, w którym się często tak obracamy.
(grudzień 2018)


Czas płynął, a mnie ręka nie paliła, aby coś tutaj napisać. W końcu, jak widać miarka się przebrała. Biorąc pod uwagę to, ile osób wśród znajomych w związkach; czy też nie pyta mnie o różne aspekty życia i jeśli wiem, co odpowiedzieć odpowiadam podzielę się tym i z Wami. Być może komuś też trafi ten wpis do serca. Być może ktoś jest w podobnej sytuacji i ten wpis komuś w jakiś sposób pomoże.


Po pierwsze może zacznijmy od tego, co napisałam wyżej w wierszu. Znaczna ilość osób chciałaby kogoś mieć i nie żyć samotnie. Nie ma reguły, czy będziecie się sprawdzać, czy też czekać na sakramentalne tak. Ilu mężów było idealnych dla niektórych kobiet do ślubu, a po ślubie... Nie ma reguły, że będziecie mieszkać razem, zanim się pobierzecie. Wynosił śmieci, robił zakupy, a nagle kobieta została z tym sama. Zawsze istnieje spektrum zmiany. Każdy związek może się rozpaść, jeśli obie strony nie poznają się dobrze i nie będą wobec siebie szczere. Każdy związek może się zachwiać, gdy dwoje ludzi nie współgra. Znam przypadki nie tylko z filmów, ale i z realnego życia. I nie o to, chodzi; aby je tu przytaczać, ale na zwrócenie szczególnej uwagi na jedną rzecz.

NIE SZUKAJCIE KSIĘCIA Z BAJKI, ANI KSIĘŻNICZKI,

o ile nie jesteście w stanie zapewnić takiego życia drugiej osobie. Dość często po prostu szukacie normalnych ludzi, jakimi sami jesteście. Epitetem "księżniczka", "książę" możecie się natomiast określać, ale bez przesady. W końcu nawet w filmie Shrek pokazano, że książę może być czarnym charakterem. Ale nie o to tutaj chodzi.

Fajnie pokazuje to film "Święta marzeń" (2012). Dziewczyna szuka ideału, a tak naprawdę ma znajomego z pracy żyjącego w podobnym chaosie; co ona. Ten chaos mimo, że tak inny jest dużo lepszy dla niej niż perfekcja. 

Tak samo jest z każdym z nas, każdy ma własne cechy; na których mu zależy u innego człowieka. Ale nie jest to obraz reklamy, w którą może i wielu nie wierzy. Ale to, dlatego, że wiele osób nie czuje się tak pięknymi, jak na obrazku z plakatu. Tutaj aluzja do Panów, jakiś czas temu słyszałam tekst z kabaretu:

"Każda kobieta, chciałaby by księcia; ale żadna nie chce usługiwać."

Każdy mężczyzna chciałby, aby jego kobieta była zadbana. Miała pomalowane paznokcie, makijaż itp. Tylko, że na to potrzebny jest czas. Te warstwy makijażu, czy lakieru panowie to tak; jak z malowaniem mieszkania, najpierw gładź musi wyschnąć, potem pierwsza warstwa farby, aby móc nałożyć drugą. (tak dla nie obeznanych) Lekki makijaż jest w stanie być zrobiony w kilka minut, ale wy doszukujecie się często Pani z plakatu lub postaci z gry komputerowej. Sama mam znajomą, co jeszcze jakiś czas temu robiła korekty przy biuście i włosach na zdjęciach, a dopiero potem je wysyłała.

Dzisiaj znaczna ilość związków opiera się nie na podziale obowiązków; a wręcz na tym, że kobieta posiadająca, jak to mówicie "równouprawnienie" gotuje, sprząta, idzie do pracy, wychowuje dzieci itd. Jeśli, więc mężczyzna chce księżniczkę to, albo powinien zatrudnić sprzątaczkę; albo pomóc kobiecie w codziennych obowiązkach. Wierzcie mi, są mężczyźni, co pieką. Są tacy co robią sałatkę na przyjęcie, to niczemu nie wadzi.


Wielu niestety mężczyzn zostało wychowanych przez podaj, przynieś, nawet nie kiwnie palcem na wynieś i samemu też nie wyniesie; bo zostali wychowani w ten sposób, że wszystko się zrobi za nich. Znam przypadek, gdzie dziewczyna była kontuzjowana, a usłyszała przyjedź. Czy kobiety, która trwała w związku przekonując się rok po roku; jak bardzo można się nią wysługiwać i nie oczekując niczego w zamian.

Dobry cytat pada w filmie "Bajkowe święta". Mężczyzna z zamożnego rodu wybiera prostą dziewczynę, bo... jak stwierdza, jego zamożnej wybrance: Może i ona jest w danym momencie bezrobotna, ale pracowała, czego nie można powiedzieć o Tobie.

Nie o to też chodzi, aby kobieta kierowała mężczyzną na prawo i lewo; a on był parobkiem. Ktoś kiedyś powiedział zobacz na zwierzaki. Pies, jak Cię ugryzie to krzykniesz i go przytulisz. A mężczyzna czegoś raz nie zrobi, jest zamieszanie na tydzień. I potem się dziwić, że kobiety wiążą się z kobietami; a mężczyźni z mężczyznami. Mając wspólne tematy, a także problemy; tak w końcu zaczyna być.

Warto też wspomnieć, że nawet nawiązując do Pisma Świętego; gdzie mowa o służebnicy. Nie mówi się o niewolnicy. Żadna, więc strona nie powinna być wykorzystywana; a obie powinny ze sobą współgrać i uzupełniać się nawzajem.

Skąd to się bierze ?

Ideał księcia zamienionego w żabę to nie tylko bajka. Filmy i życie codzienne pokazują, że ludzie mogą się zmienić. 

Wiele, jednak kobiet poszukuje takiego Edwarda ze "Zmierzchu", którego sprowadzi na "dobrą stronę". Takiego Greya z "50 twarzy Greya", który będzie ją bił i oboje będą czerpali z tego satysfakcję.

Problem w tym, że im bardziej ludzie sprawdzają i im więcej produktów w sklepie mają do wyboru tym trudniej im cokolwiek wybrać. Dawniej związki opierały się, jeśli nie o zeswatanie dwojga ludzi; w których miłość przychodziła z czasem. To przez trwanie w związku, o którym podjęło się decyzję. Cierpliwość, pokora, zaufanie i przemyślenie błędów, a następnie podjęcie wspólnych wniosków. Na tym polega wiele związków i dziś, tylko znacznie trudniej je odnaleźć w gęstwinie "poplątania". 



Kilka faktów rzeczywistych

Zwykłe wychowanie dzieci dawniej tak inne, a dzisiaj wyglądające w zupełnie inny sposób. Nie chodzi mi, o dzieci corpo; co też jest problemem i nawet w jakiejś bajce jest nazwa korpocórcia. Co oznacza, że problem jest tak duży, że aż trafił do bajek.

Nie chodzi mi też tutaj o to, że dawniej, jak dziecko dostało karę to się nauczyło za którymś razem; że tak nie wolno. I mówiąc o karze mówię o pojedynczej karze, a nie sadyzmie i katowaniu; niezależnie, czy chodzi o ludzi, czy zwierzęta. Nie mówię też o tym, że dzisiaj widać zezwierzęcenie dzieci i dorosłych nagrywających bicie ludzi, czy zapitego aż do odrętwienia człowieka na komórkę. Coś na ten temat jest w "Na dobre i na złe", gdzie Lena i Witek zostali pobici. Nie chodzi mi o taki przypadek.

Chodzi mi o przesadne wychowanie dzieci w tym, że im się wszystko należy. Że "książę", czy "księżniczka" idąc na rozmowę kwalifikacyjną wręcz jest zdziwionym, że nie podano mu/jej kawy lub się jej domaga. Że "książę", czy "księżniczka" dostając obiad nie usłyszy "Dziękuję". Pomijając "Dziękuję". Mając posiłek, jeszcze usłyszy przynieś i to nie raz. Utrwalenie na dłuższą metę takich przyzwyczajeń tworzy właśnie takie "księżniczki", "książęta". 

Wszystko pięknie, jeśli uważacie; że tak jest ok. Wszystko pięknie, jeśli taka "księżniczka", czy "książę" trafi na swoją połówkę.

Połówkę, która będzie utrzymywała drugie aż do momentu; gdy druga osoba odejdzie na tamten świat. W życiu bywa różnie i czasami taki koniec potrafi być dużo wcześniej niż się drugiej osobie zdawało, wtedy trzeba się zająć życiem i utrzymać. A "księżniczka", czy "książę" nie zawsze to potrafi. Nie zawsze też druga połówka zostawi po sobie drugiej osobie środki na utrzymanie.

Mówi się też w jednych z najnowszych badaniach, że coraz częściej bezpłodność dotyczy Panów. Zastanówmy się nad tym, dlaczego tak jest. 

Według mnie w znacznej mierze to wynika z tego, że mężczyzn zaczyna być, jak kobiety. Już nieraz słyszałam o sytuacji, gdzie kobieta brała sprawy w swoje ręce, a mężczyzna w nogi. Pomijam sytuacje w pracy, na uczelniach, czy sytuacje kryzysowe. Skoncentruję się na tym, co było na początku tego akapitu. Wychowanie dzieci to ojciec i matka. A nawet, jeśli nie ma tej możliwości to ciotka/przyszywana ciotka lub wujek/przyszywany wujek, itd. Innymi słowy mężczyzna i kobieta. 

Pięknie o wychowaniu dzieci mówi się w filmie "Zegar czarnoksiężnika"(2018). Grana przez Cate Blanchett bohaterka mówi do wujka chłopca, o tym, że dzieci popełniają błędy i rolą rodzica jest przejść z nimi przez nie. 

Dodam, że ja widzę tutaj dodatkowy sens, rolą rodzica jest trwać nie tylko przy dziecku, ale i przy drugiej osobie i wspólnie pokonywać problemy. Pokonywanie natomiast przez dorosłych problemów i trwanie razem jest najlepszym przykładem dla dzieci; aby postępowały podobnie.

Superbohaterem jest każdy z nas codziennie

Mierząc się z życiem każdego dania, każdy z nas jest superbohaterem; czy superbohaterką. Blisko nas są osoby, które są takie, jak my i codziennie w podobny sposób borykają się z problemami. Bardzo często to taka osoba do nas najbardziej pasuje niezależnie, czy stając się przyjacielem, czy przyjaciółką. Być może będąc dla nas kimś więcej. Szukajcie prawdziwie, czego chcecie; to prawdziwe dostaniecie.

"Jeśli nie w tym, życiu to w następnym" cytując jednego z bohaterów serialu "LOST".

Taylor Swift - A Love Story


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza