piątek, 23 marca 2018

Królik, czy Zając

Zapraszamy do kicania,
kicaj dzisiaj już od rana.
Bo, gdy na dworze niepogoda,
na pochmurne miny życia szkoda.
Bądź, jak Avangardowy królik
przeszkodę zamieniając;
w lepszy pomysł na rozwiązanie problemu, 
bo to nie zając.

Kicaj do góry na poprawę humoru,
kicaj w pracy podczas przerwy w pracy;
w końcu nawet kaczuchy tańczą rodacy,
a w czym kaczka ma być lepsza od królika;
a w czym kaczka ma być lepsza od zająca,
każde zwierze może dać uśmiech,
wystarczy pomyśleć, która maść lepiej kojąca.
Biały królik, czarny królik, a może szary;
znany jest też różowy królik i do pary,
królik w niebieskim kolorze;
ciągle oba w tak dobrym humorze...
(marzec 2018)


Biały Królik to postać, którą znajdziemy w "Alicji z Krainy Czarów" i taki Avangardowy królik właśnie z nią mi się skojarzył. Króliki i Zające pojawiają się w różnych filmach, jak i bajkach. Zarówno, jeśli chodzi o te dedykowane dzieciom, jak i dorosłym. Jest na przykład Królik Bugs Bunny, czy jest rodzeństwo królików Kini i Kinia z Animaniaków - Warner Bros. Ostatnio pojawił się w modzie też królik Bing. Wielu na pewno też pamięta bohatera z filmu rysunkowego "Wilk i Zając".

Filmy, jednak też nie pozostają w tyle; jeśli chodzi o króliki i zające. Nie muszą też od razu mówić o Wielkanocy. Jeśli się zastanowić to królika chyba miał w dzieciństwie bohater serialu Good Doctor - Dr Murphy (to ten lekarz, który ma autyzm; dla tych co nie kojarzą). Uszy królika, a raczej całe przebranie na króliczka Playboya miała "Legalna Blondynka", która i tak umiała wyjść z opresji cało. A, jakie Wam przychodzą pomysły z królikami; czy zającami ? 

W niejednej pracy słyszałam, że jest moment; kiedy wszyscy wstają od biurek i się gimnastykują. Czasami przy muzyce. Wszystko po to, aby ekipa była bardziej zgrana i wyprostowała się na chwilę po długim siedzeniu przy biurkach. Dzieci w przedszkolach na pewno też mają wiele ruchowych zabaw. Czemu nie wykorzystać motywu królika, czy zająca ?

Mi przypomniało się na koniec, że jak w Australii; gdzie w danym momencie nie było drapieżników polujących na króliki kiedyś takowe pozostawiono na wolności. I króliki się mega szybko rozmnożyły, bo po prostu miały warunki. Jak jest obecnie tego nie wiem, ale uznałam; że fajnie o tym wspomnieć.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza