poniedziałek, 25 stycznia 2016

Skoki narciarskie - Skacz do góry, skacz...

Skacz do góry, skacz,
leć do nieba tam,
gdzie helikopter Morgensterna się wznosi,
leć daleko, jak trasa Rajdu Dakaru,
gdzie teraz spotkamy Adama Małysza,
a zamiast zimna dużą dawkę skwaru.
Skacz do góry, skacz,

niech wiatr pod nartami gwiżdże od prędkości,
mierz, wytrzymaj i wygraj z innymi na długości.
Skacz do góry, skacz,
skoczku doskonały,
by trybuny, by trybuny...
wrzały, ach... wrzały...
(styczeń 2016)

Thomas Morgenstern, austriacki skoczek obecnie lata helikopterem. Adam Małysz startuje w Rajdzie Dakar, a nasi obecni polscy skoczkowie w tym roku wreszcie wracają do formy.
Kamil Stoch w pierwszej dziesiątce, a jednocześnie tak bliski podium. Maciej Kot oddał wspaniałe skoki w ostatnich zawodach, dzięki czemu był 12. Piotr Żyła i inni zajęli dalsze miejsca, ale mimo to na wysokim poziomie. 
Mimo doskonałej kondycji w tym sezonie Peter Prevc - słoweński skoczek, nie zajął czołowego miejsca w zawodach, ale zdobył miejsce 3. Tryumfował tym razem Kenneth Gangnes - Norweg, i to dla niego zabrzmiał hymn w Zakopanem 24. stycznia. Najdłuższy skok oddał Simon Ammann, czyli Szwajcar.

Powyższe zdjęcie nie przedstawia skoczka narciarskiego, jednak nie zdziwiłabym się, jakby podczas treningów skoczkowie przyzwyczajali się do skoków od małych górek. W końcu podczas skoków z dużej wysokości o urazy nie trudno. A nie zdziwiłabym się, jakby małe dzieci skaczące na stokach właśnie na pagórkach były przyszłą reprezentacją zbierającą dla nas od brązu po złoto :)

Ski Jumping - Skoki NARCIARSKIE

Najlepsza rozrywka na zimę, nie tylko w TV!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza