Gra lub Gry oraz Program TV

Ponieważ na całym blogu nazbierało się sporo takich wątków dotyczących gry, słowa gra lub Program TV, stąd umieszczono je w jednym miejscu. Z czasem pojawią się tutaj wyjaśnienia dotyczące konkretnych pojęć i linki do pasujących do nich postów.

***

Zastanówmy się również nad pojęciem samej gry.

Gra skupia się na formie sztuki, która jest zazwyczaj podejmowana dla przyjemności. Czasami, jednak jest ona używana, jako narzędzie edukacyjne. Gry różnią się od pracy tym, że praca oczywiście odbywa się zwykle za wynagrodzenie. Gry odróżniają się też od samej sztuki, która jest częściej wyrazem estetyki lub elementów ideologicznych. Jednak, kiedy się zastanowimy to okaże się, że to rozróżnienie nie jest jednoznaczne. Przecież wiele gier jest również uważanych za pracę. Na przykład, jeśli chodzi o profesjonalnych graczy w sporty widowiskowe, gry lub różne techniki gry. Mówiąc o tych ostatnich warto przyjrzeć się bliżej grom takim, jak puzzle lub grom obejmującym układy artystyczne (Mahjong Solitaire lub niektóre gry wideo).

Kluczowym elementem gry są cele, zasady, wyzwania i interakcje. Gry są odpowiedzialne zazwyczaj za psychiczną lub fizyczną stymulację, ale równie często za jedną i drugą. Wiele gier pomaga rozwijać umiejętności praktyczne; służy, jako forma ćwiczeń lub jest innym sposobem na edukację pełniąc rolę symulacji lub wpływając na układ psychologiczny.

Znane już w 2600 roku p.n.e, gry są uniwersalnym elementem wpływającym na ludzkie doświadczenie obecne dzisiaj we wszystkich kulturach. Nowela szachowa z Ur, Senet i Mancala to jedna z najstarszych znanych gier.

Na blogu szczególnie poruszane są, jak to w filmach. Gra umysłowa i opanowująca świat o ubiegłego wieku gra komputerowa. Poniżej przyglądamy się temu, czym jest gra umysłowa ?

Gra umysłowa


The Game, czyli z języka angielskiego Gra. Gra umysłowa to jednak taka, gdzie celem jest uniknięcie myślenia o samej grze. Myśląc o grze zaczyna się odczuwać stratę czasu rzeczywistego poza grą, która występuje za każdym razem, gdy występuje gra. Nie da się wygrać najwięcej wersji gry w jednym czasie. Tak, jak trudno jest iść w wielu miejscach na raz, czy jeść jednocześnie całych dwóch dużych pomarańczy. W zależności od odmiany gry na całym świecie się w coś gra lub jest się świadomym tego, że wszyscy grają cały czas. Mowa o tym, że życie też jest swego rodzaju grą. Grą w życie, które stawia przed nami różne diamenty do schwytania i przeszkody. Taktyka gier została opracowana w celu zwiększenia liczby osób zdających sobie sprawę z gry, a tym samym zwiększenie liczby strat w ludziach w nią grających. Jak wiadomo to, że jedni grają jest czasami uciechą dla innych - na przykład gry widowiskowe, sport, muzyka, filmy itp. W taki sposób grając zamieniamy się na trochę rolami i jeden będący aktorem grającym w filmach może oglądać grę skoczka startującego w zawodach narciarskich, i odwrotnie. Praca połączona z grą, a jednocześnie oglądanie innej gry i czerpanie z tego korzyści.

Choć początki gry umysłowej nie są znane to gra gościnnie występuje w ironiczny sposób i jest przetwarzana przez Lwa Tołstoja w 1840 roku.

Gry komputerowe to trochę szerszy temat, dlatego rozwinięty zostanie nieco później :)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza