Disney

The Walt Disney Company (WDC), powszechnie znana jako Disney, jest amerykańską firmą medialną. Disney stał się znany na całym świecie poprzez produkcję animowanych filmów animowanych i rozrywkowych dla dzieci i młodzieży. Założona w 1923 roku przez braci Walta i Roya Disneya jako Studio Filmowe Disney Brothers, firma ma swoją siedzibę w Burbank w Kalifornii.

Z obrotem 55,6 miliardów dolarów, z zyskiem 9,0 miliardów dolarów, firma Walt Disney Company według Forbes Global 2000 na miejsce 67 największych przedsiębiorstw na świecie (warunki: 2017). Firma miała kapitalizację rynkową w wysokości 178,0 miliardów dolarów na początku 2017 roku. Walt Disney to największa i najcenniejsza na świecie firma medialna.
Ponadto WDC posiada udziały w wielu stacjach telewizyjnych, np. B. amerykański kanał sportowy ESPN i 50% na niemieckiej stacji Super RTL. Zespół National Hockey League z Mighty Ducks of Anaheim został założony przez grupę Disney i prowadzony przez to do czerwca 2005 roku.
Walt Disney Motion Pictures Group, dawna Buena Vista Motion Pictures Group jest odpowiedzialna za dział produkcji filmowej. Przedrostek dawnej nazwy firmy (firmy) „Buena Vista” pochodzi od dawnej Buena Vista Company, która została założona w 1955 roku przez Walt Disney, a wywodzi się z Buena Vista Street w Burbank (Kalifornia), w której oryginalnych Walt Disney Studios byli rezydentami. Marka "Buena Vista" została porzucona w 2007 roku i zastąpiona przez "Walt Disney".

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz