Antologia polskich wierszy filmowych. Zawrót głowy Hitchocka

Antologia polskich wierszy filmowych Versemovie nie miała możliwości powstać drukiem, ale już od lat pojedyncze wiersze śledzą czytelnicy bloga. W zawrót głowy wprawia niejeden z nich niczym filmy Hitchocka. Zobacz też: wiersze filmowe.

Antologia polskich wierszy filmowych "Zawrót głowy"


Hitchcock to amerykański film biograficzny z 2012 r. W reżyserii Sachy Gervasi, oparty na książce Stephena Rebello pt. „Alfred Hitchcock” i „Making of Psycho”. Film został wydany w wybranych miastach 23 listopada 2012 r. z ogólnoświatową premierą 14 grudnia 2012 r.

Zawroty głowy. Jakie mogą być przyczyny zawrotów głowy? O czym


Hitchcock koncentruje się na związku między reżyserem filmowym Alfredem Hitchcockiem (Anthony Hopkins) i jego żoną Almą Reville (Helen Mirren) podczas tworzenia Psycho, kontrowersyjnego horroru, który stał się jednym z najbardziej uznanych i wpływowych dzieł w karierze filmowca.

"Zawrót głowy" – duch wciąż żywy


Na tym blogu nie napisano wiersza nawet do Psychozy, która ukazała się m.in., jako Psychol z m.in. Viggo Mortensenem i Julianne Moore. Nie oznacza to jednak, że nie ma tutaj cienia grozy na przykład, kiedy mowa o wampirach, czy zaglądaniu do zakamarków historii opowiedzianej przez jakiś serial. Nie brakuje też w niektórych wierszach nocy, a i ona dla niektórych może być zarówno budzącą lęk, jak i pokój. Na przykład Dark Shadows (Mroczne Cienie).

Zobacz też: 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz